Doğru Cast Ajansı Seçmenin Püf Noktaları! 11 Eylül 2018 – Kategori: Genel – Tags:

Elinizde reklam metinleri, bir odadan diğerine koşturuyorsunuz. Sektörün aranılan sesi, tüm markaların peşinde koştuğu kişi… Pardon, o siz misiniz?

En özgüvenli halinizle “Ben bu işi yaparım!” diyorsunuz. Doğru, siz yaparsınız. Fakat yalnız başınıza değil. Hayal ettiğiniz dünya aslına bakarsanız pekte uzak sayılmaz. Size yol arkadaşlığı edecek bir cast ajansı bulduktan sonra profesyonel olarak kariyer basamaklarını emin adımlarla tırmanabilirsiniz.

Peki, Nasıl?

Bu gibi durumlarda iki temel soru vardır. Cast Ajans nedir? En doğru ve güvenilir ajans hangisidir? O halde buyurun soruların cevabına.

Cast ajans, dublaj ve reklam seslendirme gibi projelerde müşteri ve seslendirmen arasında bir köprü görevi görür. Yani müşteri dev bir ses havuzunda projesine uygun sesi aramak yerine, uzman desteğine başvurur. Ajans, proje için en uygun sesleri müşteri ile buluşturur.

Nedir Fazlası?

Düşünün ki cast ajans olarak Sessanat’ın profesyonel ekibi ile birlikte çalışıyorsunuz. Sessanat bir cast ajansından daha fazlası. Nasıl mı? Çalıştığınız cast ajansı tanımanın iki yolu var. Bir cast ekibi, iki referanslar… Siz de bir ön araştırma yaparak hayran olduğunuz seslerin, içinde yer almak istediğiniz projelerin içinde hangi ajansın katkısı olduğunu bulun. Yani öncelikle hayallerinize kulak verin. İçgüdüleriniz sizi Sessanat stüdyolarına zaten getirecektir.

Ayrıca Sessanat’ın profesyonel stüdyo odaları ve ekibi ile birlikte yaptığınız çalışmalar sonucunda yeni sesinizle tanışın. Profesyonel bir dokunuşun var olan yeteneklerinize yaptığı muazzam katkıya kayıtsız kalamayacaksınız. Artık doğru cast ajansın adresini öğrendiğinize göre, geçelim ikinci soruya.

Markalar İçin Cast Ajansları Ne Kadar Önemli?

Markalar kendilerini dijital ve sosyal medya aracılığı ile hedef kitlelerine tanıtırlar. Bu durumda markaların reklam filmlerini seslendirecek kişi ses tonu ve rengiyle proje ile bir bütünlük arz etmelidir. Bu durum markalar için hayati önem taşır. Ses prodüksiyonu kısmında işinde başarılı cast ajansları ile anlaşan markalar, cast ajansı içerisinde yer alan ses sanatçıları aracılığıyla projelerini seslendirir.

Ufak Bir Yolculuğa Hazır mısınız?

Artık marka ve müşteri olarak profesyonel bir hayata geçişin ilk adımının doğru cast ajansı ile çalışmak olduğunu biliyorsunuz. O zaman sizi Sessanat’a alalım. Sessanat’ın alanında uzman kadrosu ve profesyonel cast ekibi le birlikte çalışma fırsatına siz de ortak olun.